ליטיגציה – מי יכול לייצג אותך

מהי ליטיגציה

ליטיגציה היא תחום משפטי בפני עצמו הדורש ניסיון, מומחיות ומקצועיות.

ליטיגציה היא בעצם התדיינות והיא עוסקת בייצוג וטיעון בפני ערכאות שיפוטיות בכל תחום ונושא שבמחלוקת.

רק עורך דין רשאי לייצג צד ולטעון בפני ערכאות משפטיות, ועליו להיות בקיא בסדרי הדין הרלוונטיים להליך המשפטי, וכמובן בנושא המהותי למחלוקת.

כאשר הסכסוך מגיע לדיון בפני ערכאות משפטיות, יידרש עורך הדין לייצג את הלקוח שלו, להכין כתב תביעה או הגנה לפי העניין ובקשות שונות מעת לעת, ולטעון את טיעוניו בפני השופט, לחקור את העדים ולסכם את התיק בסיכומים בעל פה או בכתב, ובהם הוא  מביא את העובדות, הראיות, הוראות החוק, הטיעונים המשפטיים ותקדימים, אם ישנם.

איך בוחרים עורך דין?

ישנן פעמים שבתחילת הסכסוך מתקיים הליך מקדמי בין הצדדים מחוץ לכותלי בית המשפט, שכולל התכתבויות, ניהול משא ומתן, גישור, ורק אם לא מגיעים להבנות מוגשת תביעה לבית המשפט.

יתכנו גם מקרים שהטיפול מלכתחילה אינו דורש ליטיגציה, למשל הכנת הסכם לעסקה, אך אם העסקה עולה על שרטון, ההסכם שנחתם הופר ויש צורך להגיש תביעה לבית המשפט – עורך דין העוסק בליטיגציה יוכל לעשות כן.

ליטגיציה היא תחום מורכב שדורש ידע רב וניסיון, כושר ביטוי והופעה יצוגית, ולכן כדאי כבר בתחילת הדרך לפנות לעורך דין שמתמחה גם בתחום העיסוק שנדרש וגם בתחום הליטיגציה, על מנת שהיבטים משפטיים שעולים בבתי משפט יוטמעו מראש בהסכם ואם התיק עובר לפסים דיוניים בבית המשפט, עורך הדין יוכל לייצג כנדרש את הלקוח מאחר והוא מכיר את התיק כבר מתחילתו.

ליטיגטור (עורך דין המופיע בבתי משפט) מקצועי, יוכל להביא ללקוח שלו את מירב היתרונות כבר מתחילת ההליך המשפטי – הוא בוחר אסטרטגיה נכונה ללקוח שלו, הוא ידע כיצד להכין את הלקוח לפני חקירה נגדית, הוא ידע להעריך את משקלן של הראיות המוצגות בתיק ואת סיכויי הצדדים, הוא מנוסה בהתמודדות מול עורכי הדין של הצד שכנגד, הוא יודע כיצד לחקור את העדים בחקירה נגדית (וחשוב מכך, יודע איזה שאלות לא לא כדאי לשאול) ולמוטט את גרסת הצד השני והוא יודע כיצד לשכנע את השופט בטיעוניו.

בדומה לשחקן שחמט, ליטיגטור מתכנן מראש את צעדיו ומנבא את המהלכים של הצד הנגדי, בוחר אסטרטגיה וצופה את ההתרחשות שתיווצר בבית המשפט בעקבות מתן עדויות והצגת הראיות.

עורך דין מקצועי בתחום הליטיגציה חייב להגיע מוכן לבית המשפט ולהכיר היטב את הצדדים, את התיק והראיות שבו, בכדי לא להיות מופתע  במהלך הדיון. אחת התכונות שמאפיינות ליטיגטור היא הגמישות המחשבתית – עורך הדין יודע כיצד להשתמש בנתונים שאסף במהלך ההתדיינות והוא נדרש להגיב מיידית גם לטיעונים מפתיעים בבית המשפט.

לכן מי שבוחר מלכתחילה בעורך דין שעוסק גם בליטיגציה, זוכה ליתרון.

לעורכי הדין במחלקת ליטיגציה שבמשרדנו ניסיון רב שנים ומוניטין בתחום הליטיגציה וההופעה בפני ערכאות משפטיות שונות, כמו גם בוררויות והליכי גישור למיניהם.

 

 

לייעוץ משפטי ראשוני ולתאום פגישה ללא עלות, התקשרו 04-6336717 או השאירו פרטים

דילוג לתוכן