כמה עולה עורך דין ברכישת דירה

רכישת דירה – כמה עולה ליווי וטיפול של עורך דין?

רכישת דירה היא ההשקעה הגדולה ביותר שכל אחד ואחת מאיתנו מבצעים בחייהם הפרטיים.
מדובר בעסקה בהיקף כספי גבוה אשר בד"כ מלווה בנטילת הלוואה מובטחת במשכנתא, שאותה יש להחזיר לאורך שנים לבנק המלווה. יחד עם זאת, לצד מחיר הדירה עצמה יש עוד הוצאות נילוות, כאשר אחת מהן היא תשלום עבור שירותי עורך הדין, ולכן אין פלא שרבים מעוניינים לדעת כמה עולה ליווי וטיפול של עורך דין רכישת דירה או במכירתה.

 

למה אנחנו משלמים?

כאשר שואלים כמה עולה עו"ד לרכישת דירה רוצים לדעת למה ועל מה בכלל משלמים. ובכן, צריך לומר בבירור שאין לבצע עסקאות קנייה של דירה ללא ליווי של עורך דין, שכן עסקאות אלו כרוכות בתשלום סכומים גבוהים ביותר, מכילות היבטים משפטיים מגוונים, סוגיות מיסוי, תכנון ובניה, מימון, בטוחות, חוקי מקרקעין ועוד.
עורך הדין מבצע בדיקות מקדמיות שמטרתן להבטיח את תקינות העסקה, לרבות את בדיקת רישומם בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) או ברשות מקרקעי ישראל, על מנת ללמוד קיומם או העדרם של צו הריסה, עיקולים, צווי מניעה, שעבודים על הנכסים ועוד.

תפקיד מרכזי של עורך הדין הוא לערוך הסכם מכר המגן על האינטרסים שלכם כקונים, כמו למשל לקבל הצהרה של המוכר לגבי תקינותה של הדירה ומתקניה, העדר חריגות בניה, בדיקת חובות על הדירה, הפקדת כספים בנאמנות וכו'. מדובר על הסכם משפטי הנוגע לפרטי הפרטים של הזכויות והחובות שלכם, ונותן פתרונות מראש לבעיות על מנת למנוע סיבוכים ומפח נפש. 

 

אז כמה עולים שירותי עורך הדין?

כל עורך דין קניית דירה רשאי להציע את הסכום הנראה לו מתאים בתור שכר טרחה. אין בנמצא כללים מחייבים או מחיר אחיד שלפיו חייבים להתיישר כל עורכי הדין. יחד עם זאת, כפי שכל עורך דין רכישת דירה חופשי להציע את שכר הטרחה הנראה לו מתאים, כך גם אתם חופשיים לבחור עו"ד מיומן מבין בעלי המקצוע בתחום הנדרש.

למעשה, התשלום משקף את שעות העבודה שמשקיעים עורכי הדין ועובדי המשרד בליווי העסקה מתחילה ועד סופה. לפיכך, כמובן מגלמים את היקף האחריות של עורך הדין המטפל כלפי לקוחותיו. בעסקאות מורכבות כאשר אין רישום בעלות או כאשר רישום הזכויות של הנכס אינו תקין, כאשר נדרשות התקשרויות רבות מול הגורמים החיצוניים הקשורים בעסקה כמו בנקים, בתי משפט, רשות מקרקעי ישראל וכד', דיונים מול הצד האחר ובעיות שונות – במקרים שכאלה יתכן שהתשלום יהא עבור יותר שעות עבודה. 

 

 

 

 

לייעוץ משפטי ראשוני ולתאום פגישה ללא עלות, התקשרו 04-6336717 או השאירו פרטים

דילוג לתוכן