איך לבחור עורך דין מקרקעין

עסקת מקרקעין – מדוע חשוב לבחור עורך דין לייצוג בעסקה?

עסקת מקרקעין היא בדרך כלל העסקה הכי יקרה, סבוכה ומורכבת שאדם עושה בחייו, ועל כן אין בה מקום לטעויות.

בעסקת מקרקעין לא מדובר רק בין מוכר לבין קונה בעסקה, אלא מעורבים בה גם גורמים נוספים – עורכי דין, מתווכים, הבנק המלווה, היזם, רשות מקרקעי ישראל, הועדה לתכנון ובניה, הרשות המקומית, מיסוי מקרקעין ועוד, וביחוד בשנים האחרונות יש שינויי חקיקה ופסיקה שמתעדכנים מעת לעת.

תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא לדאוג לאינטרסים שלכם בעסקה ולוודא שאין מידע חסר שהעדרו עלול לגרום לנזק.

עורך דין מקרקעין יכוון את הקונה לבצע את כל הבדיקות הנדרשות לעסקה – בדיקת הזיקה של המוכר לנכס האם הוא בעליו/חוכר הנכס, האם זכויות הבעלים על הנכס רשומות כהלכה ובדיקות נוספות הנדרשות להכרת הנכס- מגבלותיו המשפטיות, בדיקת קיום שעבודים, עיקולים, צווי מניעה וכד'.

בנוסף, עורך הדין ינהל עבורכם את המשא ומתן בקשר עם החוזה, בין אם החוזה הוא מול אדם פרטי ובין אם מול חברה יזמית, יבדוק את החוזה שקיבל וישלח הערות עד לקבלת טיוטא סופית מוסכמת ומתאימה לעסקה.

עורך דין מקרקעין מלווה את הלקוח לאורך כל עסקת המקרקעין עד לרישום הנכס על שם הלקוח.

כאשר העסקה מתבצעת מול יזם, בדרך כלל הלקוח משלם שכר טרחה לעורך הדין של היזם, אבל חשוב לדעת שהוא לא מייצג את האינטרסים של רוכשי הדירות. לכן חשוב לקחת עורך דין מטעמכם שייצג אתכם בעסקה.

כל חוזה, גם חוזה מול יזם, פתוח למשא ומתן ולשינויים, ועורך דין מקרקעין יוכל לדאוג לכם ולאינטרסים שלכם מול היזם.

 

איך בוחרים עורך דין במקרקעין?

  • עורך דין מקרקעין מומחה בתחומו – חשוב שרק עורך דין מקצועי מנוסה וותיק בתחום המקרקעין ילווה אתכם לעסקה. עורך דין מקרקעין שמכיר את שוק המקרקעין היטב ומתעדכן בהשתלמויות מקצועיות כל הזמן, יוכל לייצג אתכם נאמנה בעסקה.
  • עורך דין מקרקעין מנוסה ובעל נסיון בתחום– עורך דין שעוסק בתחום המקרקעין במשך שנים, שערך וליווה בעצמו עסקאות מקרקעין רבות, שייצג בהליכים משפטיים בענייני מקרקעין הוא בהחלט עורך דין מנוסה שיודע לייצג היטב את לקוחותיו, להבדיל בין עיקר לטפל, לנהל משא ומתן הוגן ולמצוא פתרונות לכל עניין בתחום המקרקעין.
  • עורך דין מקרקעין באזור הגאוגרפי של העסקה – בדרך כלל עורך דין מקרקעין באזורך מכיר היטב את אזור העסקה, את תוכניות הבניה והפיתוח של הרשות המקומית, את טווחי המחירים ויוכל לסייע בידך למצוא פתרונות ראויים לעניינים המתעוררים תוך כדי ניהול העסקה.
  • תמחור הוגן – פעמים רבות הזול הוא היקר, ומעיד על העדפת כמות על פני איכות שירות. כדאי לקחת עורך דין מנוסה ומקצועי, על מנת להיות בטוחים ורגועים בעסקה החשובה בחייכם.

 

 

לייעוץ משפטי ראשוני ולתאום פגישה ללא עלות, התקשרו 04-6336717 או השאירו פרטים

דילוג לתוכן